Laptop konwertowany co to jest ?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Laptop konwertowany co to jest?

Laptop konwertowany to nic innego jak połączenie funkcjonalności laptopa z możliwości pracy w funkcji tabletu. Dzięki obracanemu ekranowi o 360 stopni oraz dotykowego ekranu w każdej chwili możemy korzystać z urządzenia jako tabletu lub notebooka.

Różnica między laptopem konwertowanym a hybrydowym.

W laptopie konwertowanym ekran jest na stałe przymocowany do urządzenia a w urządzeniach hybrydowych ekran może być odpinany do klawiatury i wyglądem przypominać typowy tablet.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa konwertowanego?

Laptop konwertowany to nic innego jak wybór dobrego cienkiego laptopa  z funkcją tabletu.
W większości dostępnych modeli 12-13,3” wyposażenie laptopów konwertowanych jest takie same jak przy wyborz laptopa. Oczywiście są odstępstwa od tej reguły więc warto się zastanowić jaka funkcje dla nas ma spełniać takie urządzenie.

Waga, najczęściej tego typu urządzenia ich waga nie przekracza 1,6kg. Tutaj zasada jest prosta niż lżejsze urządzenie tym lepiej i wygodniej trzymać takie urządzenie zwłaszcza w funkcji tabletu.

Jasność ekranu i rodzaj matrycy,
w laptopach konwertowanych najczęściej można spotkać matryce IPS które charakteryzują się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów. 

W laptopach konwertowanych ekran posiada funkcje dotyku która powoduje że matryce są typu błyszczącego. Światło dzienne padające na ekran może obniżać komfort pracy stąd warto sprawdzić maksymalną jasność ekranu.

Czytaj więcej. Kryteria wyboru monitora.

Trwałość zawiasów – mechanizmy zmiany funkcji z laptopa na tablet.

Producenci stosują różne mechanizmy obracania czy odchylania co również przekłada się na trwałość urządzenia. Najbardziej popularne są laptopy z funkcją odchylania ekranu o 360 stopni

Czas pracy na baterii
Jeśli zależy nam na długiej pracy na baterii warto sprawdzić czas pracy jaki podaje producent.

Podsumowanie

Laptop konwertowały sprawdza się tam gdzie potrzebujemy w jednym urządzeniu posiadać zarówno laptop oraz tablet.  Funkcja tabletu sprawdza się głownie podczas przeglądania, czytania lub oglądania materiały dostępnego z urządzenia  a kiedy szybko potrzebujemy szybko napisać e-mail w każdej chwili możemy przełączyć się na funkcje laptopa a po chwili cieszyć się ponownie tabletem który zajmuje mniej miejsca co jest szczególnie wygodne np. w podróży.