Jak zadbać o zdrowie pracownika?

Jaki wybrać komputer stacjonarny do biura?

Jak zadbać o zdrowie pracownika? Jaki wybrać komputer stacjonarny do biura?

Monitor.

Wybór właściwego monitora jest bardzo ważny. Jeśli monitor nie będzie odpowiedni dla pracownika to jego efektywność w pracy może być  znacznie słabsza. Dobrem wyborem może być monitor min. 22” z matrycą matową typ IPS i jasności min. to 250 cd/m.

Czytaj więcej. Jaki monitor wybrać.

Oświetlenie.

Nie ma nic gorszego jak nie właściwy monitor a jeszcze do tego oświetlenie dzienne lub sztuczne słabe lub oślepiające.

Komputer powinien działać szybko.

Wolno pracujący komputer utrudnia efektywną pracę. Pracownik zamiast pracować czeka, bo komputer nie nadąża za nim.

Karta graficzna w komputerze odpowiednia dla monitora.

Jeśli karta graficzna nie obsłuży parametrów monitora to najlepszy monitor nie wiele pomoże. Monitor nie będzie mógł pracować w rozdzielności właściwej dla niego i  dostosuje się do parametrów jakie jest w stanie obsłużyć komputer, kosztem oczywiście jakości wyświetlanego obrazu.

Hałas z komputera i urządzeń drukujących.

Jeśli jest to miejsce pracy gdzie w jednym pokoju pracuje więcej niż jeden komputer warto zwrócić uwagę czy komputery bardzo hałasują. Również warto przemyśleć usytuowanie urządzeń drukujących, one podczas drukowania również generują dużo hałasu.

Klawiatura i mysz

Kiepska klawiatura i mysz na pewno spowolni pracę twojego pracownika. Zwróć uwagę na jakość klawiszy. Również warto zweryfikować poprawność działania myszy.  Warto pomyśleć o klawiaturze i myszy odpowiedniej do pracy biurowej.

Oprogramowanie

Właściwe oprogramowanie dla pracownika.

Od pracowników wymaga się coraz więcej a co raz mniej się dba o tzw. dedykowane oprogramowanie które może  poprawić efektywność pracy lub częściowo ja zautomatyzować.

Dobrej jakości klimatyzacja

W upalne dni, praca przed komputerem jest bardzo uciążliwa, warto zadbać o właściwe klimatyzowanie pomieszczenie, również ma to znaczenie dla pracujących komputerów.

Warto zadbać o dobrą i cichą klimatyzacje.
 
Właściwe miejsce pracy dla pracownika to nie tylko komputer.

Zakup dobrego komputer nie wystarczy, jeśli chcesz poprawić efektywność pracy  swoich pracowników. Zwróć uwagę czy meble biurowe są właściwe dobrane do potrzeb pracowników.

Sprawdź czy  kable komputerowe nie plątają się po ziemi i oczywiście czy fotele są odpowiednie do  pracy przed komputerem.

Podsumowanie

Dbanie o dobry sprzęt dla pracownika to również inwestycja. Jeśli nie zapewniamy pracownikowi właściwych narzędzi pracy nie oczekujmy że praca  przez niego będzie dobrze wykonywana.